Neden biz?

İnternet. Hayatımızın her anında ihtiyaç duyduğumuz vazgeçilmez iletişim ağımız.
Bu iletişim ağı sayesinde fotoğraf ve filmlerimiz sınırları aşıp dünyanın diğer ucundan insanlara ulaşıyor. İşletmenizin, üretimlerinizin veya hizmetlerinizin tercih edilmesi bunu nasıl sunduğunuzla doğru orantılı olmalı. Birçok rakibiniz olabilir. Siz sahip olduklarınızı doğru şekilde sunmayı önemserseniz müşterilerinizde sizi önemseyecek alternatifler içinden sizi tercih edecektir.

Tanıtım fotoğrafçılığı, estetik algısı yüksek, üst düzey fotoğraf tekniğine sahip olmayı gerektirir. Her fotoğrafçı tanıtım fotoğrafı çekmeye cesaret edemez. Reklam ve tanıtım fotoğrafçılığı’nda, mimari fotoğrafçılık bilgisi, moda fotoğrafçılığı yetisi, doğru renk kombinasyonu, detaylardaki özen, doğal ve yapay ışık hakimiyeti gibi tecrübe gerektiren bir çok değişken vardır. Tüm bunların yanı sıra müşteriyi memnun etmek esastır.

Tanıtım filmi, fotoğrafçılığın teknik bilgisine sahip olmanın yanı sıra çekilen görüntülerin kurgulanması bilgisine de ihtiyaç duyar. Gelişen teknolojiler sayesinde modern kurgu teknikleri kullanarak insanların sıkılmadan izleyebileceği filmler üretmek ciddi bir ekip disiplini gerektirir.

BİZ
Likya Fotoğraf Film ve Reklam Evi ortak beğenilere hitap eden işleri yılların verdiği tecrübeyle üretiyor.

2006 yılında İstanbul Kadıköy’de başlayan iş yaşamımız 2014 yılından itibaren Fethiye’de devam ediyor.

Sizi web sayfamızı inceleyip daha fazlası için bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

Satış ve Pazarlamada Görselliğin Önemi
Satış ve pazarlamada görselliğin önemi yadsınamayacak bir gerçek. Fotoğraf, film, grafik- tasarım gibi görsel sanatlar günümüz teknolojisinde çok daha fazla kullanım alanı buluyor. Hayatımızın vazgeçilmezlerinden cep telefonlarımız ihtiyaçlarımıza kısa sürede çözüm üretiyor.

Şirketiniz için bu kısacık süre çok önemli, tercih edilmeniz artık saniyelerin ucunda. Başarılı bir pazarlamanın yolu ve dijital eğilimler, artık neredeyse tamamen görsellikten geçiyor.  Görsel pazarlama, marka içeriğinin öne çıkmasına imkan sağlarken sosyal medya kanallarında ve diğer dijital mecralarda beğeni toplayan içerikler için en çok kullanılan yöntemlerden.

Fotoğraf ve video görselliği hafızaya doğrudan hitap ettiği için günümüzde en çok tercih edilen pazarlama stratejileri arasında yer alıyor. Görsel içerik pazarlamasının önemli hale gelmesinin nedenleri arasında Facebook, Youtube, Instagram, Vine, Pinterest gibi sosyal medya kanallarının da payının olduğunu belirtelim.

Blonde tarafından hazırlanan “We live in a visual world” yani “Görsel bir dünyada yaşıyoruz” adlı infografik bu konudaki istatistiklere yer vermekte. Görsel içerikle algıda seçicilik nasıl oluyor, gelin birlikte keşfedelim:

  • Görsel içerikler %94 daha fazla görüntüleniyor.
  • Beyine giden bilgilerin %90’ı görsel!
  • Görsel içerikler sosyal medyada 40 kat daha fazla paylaşılıyor.
  • Ortalama bir insan, normal bir web sitesindeki yazılı metinlerin sadece %20’sini okuyor.
  • Görseller yazılı metinden 600 bin kat daha hızlı işleniyor.
  • İnsanlar gördüklerinin %80’ini, okuduklarının %20’sini, duyduklarının %10’unu hatırlıyor

Birlikte çalışmak dileğiyle.

BIZI TAKIP EDIN